Една пета от британските съпрузи проверяват електронната поща и SMS-сите на партньорите си, без половинките да знаят за това, съобщава "Дейли Телеграф".
Изследователи от Лондонския институт по икономика (London School of Economics),Университета в Оксфорд и Нотингам Трент университет (Nottingham Trent University) Великобритания, интервюирали близо хиляда британски двойки и установили, че шпионирането на кореспонденцията по често се прави от жените , а не от мъжете .
Този извод е в противоречие с мнението, че жените по-малко разбират от интернет технологиите. Както показват и резултатите от проучването, ако дамата чувства, че връзката с мъжа е на ръба на колапса, тя може да преодолее всички препятствия, включително и техническите.Според доклада, 8% от мъжете и 14% от жените четат пощата на своите партньори. Други 10% от случаите се четат писмата на други хора без значение дали това е мъж или жена.
Поглеждането на чужди SMS-си хвърля в грях 7% от мъжете и 13% от жените. 1% от мъжете и жените използват, за да шпионира дейността на партньорите си в интернет ползвайки специален софтуер. Средната възраст на участниците в проучването е 49-годишна възраст. Двойките са били женени средно 19 години и са имали 1,6 деца.Нека само споменем , че това е нездравословен начин от която са зависими съвременните хора от различните форми на комуникация. Много потребители искат да поддържат връзка по часовник, с всички налични средства. На първо място чрез SMS и електронна поща. 80% от анкетираните никога не оставят служебните си мобилни телефони и винаги ги вземат на почивката си. И 94% най-малко един път през изминалата година са провели бизнес разговори или изпращали бизнес имейли през почивните дни или през нощта.
Въпреки това, 11% са ангажирани в лична кореспонденция на работното място, а 79 процента често четат имейли в банята(ваната).Стремежа е да бъдете "достъпни" по всяко време, където и да се намирате. Болезнената привързаност към мобилният телефон , обясняват психолозите е свързан с увеличаване на плътността на информационния поток, както и с големият темп на живот в големите градове, когато няма съвпадение на работните графици на членовете в едно семейство и те могат напълно да общуват само по телефона.