Повечето хора знаят защо ние мигаме – за да почистваме, овлажняваме очите и да ги предпазваме от дразнители. Всеки мига, това е част от нашият имидж – намигане с едното око , нещо като да използвамето формата на езика на тялото, с което казваме "Здравей, как я караш". На пръв поглед, мигането е условен рефлекс на нашите очи, но има няколко неща, които най-вероятно не знаете за бързото затваряне и отваряне на клепачите. Ще ви покажем шест интересни факти свързани със странности, които ще са ви достатъчно интересни, за да задържим очите ви отворени.
1. Жените които мигат по-често са по плодовити в работата си от мъжете:
Разбира се това научно не е доказано, но се смята, че средният брой мигания е около 15 или веднъж на всеки четири секунди, въпреки че това може да се увеличи, когато човек е тревожен, неспокоен или уморен. В допълнение към слуховете за двойно по-честото мигане е доказано, че жените, приемащи противозачатъчни хапчета мигат с 32% по-често, отколкото жените, които не приемат хапчета.
2. Мигането вдъхнови създаването на авточистачките:
Изобретателят на чистачките на предното стъкло, Робърт Киърнс, му хрумва идеята, след като в една злополучна нощ когато се прибирал от сватба, едното му око пострадало. Тапа от шампанско полита право в лявото му око и го наранява жестоко. Кърнс по-късно загубва зрението си и страда от психически срив след години борба в съда, срещу "Форд" и други автомобилни компании, обвинявайки ги в кражба на своят революционен дизайн.
3. Бебетата рядко мигат:
Учените все още спорят над това, защо бебетата мигат по-рядко от възрастните хора - обикновено два пъти по-малко в продължение на една минута. Една теория за това защо бебетата да мигат по-малко е, че те спят толкова много и по този начин не е необходимо за смазват очите си толкова често, колкото възрастните. Друга теория твърди, че бебето когато е будно, е заето да попиват визуално информацията на новият за него свят.
4. Джордж У. Буш, както и пилотите на Air Force, прелитащи над "приятелска територия" мигат по-рядко отколкото ако са на вражеска територия.
Обикновено, когато възприемаме важна информация, ние мигаме по-малко. Това е така защото искаме да приемем по-вече информация за по-кратко време.
5. Всички същества - големи и малки
мигат - с изключение на рибите, змиите и другите животни, без клепачи . Има и такива които мигат само с едното си око. Известен представител е хамстера. През 1927 г., WP Блаунт публикува окончателно ръководство за мигането на животинското царство на тема "Проучвания на движението на клепачите на животните: Ето и някои интересни неща от книгата:" Сред откритията на Блаунт: суданските маймуни мигат като луди, плъхове мигат, когато те кихат, а козите мигат на интервали от 30 до 60 секунди.
6. Изобретени са 3-D очила , които ви позволяват да мигате по-рядко след като ги махнете от очите си.Бразилската компания, наречена „Jonathan Post” създаде индукторно устройство, носено на главата, която ви кара да изглеждате като луд , но помага на човек да се отърси от първоначалният дискомфорт след кинопрожекцията.